FLORA VITAL ZDRAVÍ ROSTLIN 20 LITRŮ

Flora Vital Zdraví rostlin je přírodní přípravek pro ochranu rostlin a půdy před škůdci a chorobami. 

6 809,00 Kč

Dostupnost:Skladem

Funkce a výhody:

 • Předcházení chorobám a odpuzení škodlivého hmyzu.
 • Posilování rostlin proti houbovým chorobám, zpomalení rozvoje půdních patogenů
 • Rozvoj kořenového systému
 • Silná koncentace EM-X, česneku, papriky chili, jablkového octu 

Při aplikaci přípravku Flora Vital s Efektivními mikroorganismy se zlepšují fyzické, chemické a biologické parametry půdy. EM Technology® znamená kvalitnější plodiny při snížení nákladů na produkci.


EM Technology® umožňuje:

 • snížit výskyt chorob působených houbami a zvýšit odolnost rostlin vůči škůdcům,
 • lepší využití hnojiva a lepší využitelnost obtížně asimilovatelných minerálních sloučenin v půdě pro rostliny,
 • provádět lehčí agrotechnické činnosti,
 • dokonalou přípravu stanoviště pro další plodiny,
 • přerušení procesu znehodnocování a okyselování půdy.

Aplikační cyklus


I. Očkování půdy prostředky Flora Vital (podzim či jaro)

Účelem podzimního postřiku přípravky Flora Vital Agro a Flora Vital Zdraví rostlin je dodat do půdy mikroorganismy a chránit ji tak před hnilobnými procesy, k nimž dochází při rozkladu organického odpadu (stonky, listy, spadané květy nebo kořeny). Efektivní mikroorganismy a rostlinné extrakty v přípravku Flora Vital Zdraví rostlin chrání rostliny před škůdci. Kromě toho i rostliny stimulují a zvyšují jejich přirozenou odolnost.

Přídavek přípravku Flora Vital Zdraví rostlin chrání před rozvojem patogenních hub, které v nerozložené organické hmotě přežívají na jaře, v létě a na podzim a stávají se tak potenciálním zdrojem chorob rostlin. V závislosti na množství zbytků, které chceme přeměnit na humus, činí základní dávka přípravku Flora Vital Agro při tomto ošetření 20 l až 40 l/ha v minimálně 300 litrech vody a 1 až 3 l přípravku Flora Vital Ochrana rostlin, v závislosti na hustotě výskytu houbových chorob. Přípravky se promíchají s půdou (např. při orbě).

Základní jarní dávka postřiku činí 20 l/ha v minimálně 300 l vody a 1 litr přípravku Flora Vital Ochrana rostlin. V případě, že nebyla aplikována podzimní dávka, je třeba jarní dávku zvýšit na 40 l spolu s 1 až 3 l přípravku Flora Vital Zdraví rostlin na hektar. Účelem této dávky je blokace patogenů a naočkování půdy mikroorganismy.

Pokud půda obsahuje velké množství viditelně nerozložené organické hmoty, lze dávku přípravku Flora Vital Agro zvýšit o dalších 20 litrů. Ošetření je nejvhodnější provádět, pokud teplota půdy přesáhne 6 °C (obvykle konec března a až začátek dubna). Přípravky se promíchají s půdou (např. při vláčení).

II. Stimulace rozvoje rostlin, ochrana před chorobami a škůdci (pozdní jaro, léto, časný podzim)

Během růstu a zrání jsou rostliny neustále vystaveny nákazám a útokům škůdců. Pro vysoký výnos vynikající kvality se doporučuje doplňkový postřik rostlin přípravky Flora Vital Agro a Flora Vital Zdraví rostlin v poměru 20 l a 1 až 2 l v minimálně 300 l vody na hektar, a to přímou aplikací na rostliny. Efektivní mikroorganismy a rostlinné extrakty v přípravku Flora Vital Zdraví rostlin chrání rostliny před chorobami a zmírňují jejich průběh v obzvláště nepříznivých podmínkách. Na rostliny rovněž působí podpůrně.

III. Uzavření cyklu, aplikace udržovacích dávek (podzim po sklizni)

Udržovací dávky se aplikují na organické zbytky, které zůstaly na poli. V závislosti na množství hmoty určené k rozkladu činí 20 až 40 l na hektar. V příštím cyklu se aplikují nižší dávky přípravků (dle tabulky v letáku).

Bílý povlak kvasnicových vloček na povrchu je přírodním jevem a nesnižuje kvalitu preparátu. Před použitím je nutné obsah promíchat.

Pro úspěšnou aplikaci je nutné dodržovat tato doporučení:

 • Skladujte při 6-20 °C na temném chladném místě (chraňte před sluncem).
 • Pro ředění preparátů vždy používejte nechlorovanou vodu! V případě použití vody z vodovodního řadu nechte vodu odstát alespoň 24 hodin.
 • Neužívejte společně s pesticidy a umělými hnojivy.
 • Doba použitelnosti je 12 měsíců od data výroby.

Napište vaši zkušenost s tímto produktem

Jméno:
Email:
Váš komentář
Vaše hodnocení: