KONĚ

Chov koní byl a stále je, zcela osobitý přístup k osobitým tvorům. Kůň je inteligentní společník, ale je třeba mu i náležitě posloužit, aby i on byl zabezpečen.

Koně trpí určitými obvyklými chorobami, některými ve spojení se špatnými hygienickými podmínkami, ve kterých žijí. Proto důrazně apelujeme na všechny chovatele koní, aby jim dopřáli možnost zkusit naše EM preparáty.

Prvním krokem je vždy posouzení celkové situace a navržení postupu.

Hygienizace

Další krok je hygienizace. Osobně jsme prováděli již několik hygienizací stájí, a to včetně těch určených pro březí kobyly, popřípadě s čerstvými hříbaty. Je třeba velmi pečlivě mlhovat, či postříkat jemnými kapkami tak, aby preparát po stěně stékal (tzv. "syndrom plačící stěny" ).

Než bude kůň umístěn do uvažované stáje, je třeba ji řádně vystříkat prostory s použitím eMC Stable Cleaner, a to v poměru 1ml eMC Stable Cleaner smísit s 1litrem vody. V případě, že bychom uvažovali v m3, potom je třeba 100 ml s 100 litrů vody. 

Poté se aplikuje FHE (fermentovaný bylinný extrakt) v poměru 0,15l FHE smísit s 0,5l vody. Toto je množství, které je optimální na 1 m2 plochy. Při aplikaci dbejte i na celý prostor, včetně příslušenství, rohů a zákoutí, aby se vytlačily přítomné patogenní bakterie. 

TIP: na jednu kóji je optimální smísit 5 litrů vody s 1,5 litru FHE. 

Jelikož je třeba udržovat optimální podmínky a prostředí pro koně, je třeba i dále provádět pravidelnou aplikaci. Zde doporučujeme používat i nadále FHE, a to v poměru 25ml FHE smísit s 1 litrem vody. Zvláště pečlivě je třeba si všímat a aplikovat na místa vyměšování. Toto provádějte 2-3x týdně. 

TIP: na jednu kóji je optimální smísit 1 litr vody s 0,25 litru FHE. 

Podestýlka, která je vyvezena ze stájí, je tak ošetřená FHE, což pomůže k úplné fermentaci při nižších teplotách a veškeré prvky se zabudují do struktury budoucího materiálu. Dobře se také rozloží kousky slámy/sena a kobylinců. Tento výsledný substrát je velmi vyhledávaný nejen pěstiteli žampionů, pro své živiny a minerály.

V případě používání pilin doporučujeme zvýšit celkové množství mixu, vzhledem k vysoké absorbci vody těchto pilin. 

Jakmile je podestýlka vyvezena na skladovací místo, měla by být i nadále ošetřována FHE. Na 1m3 je optimální použít 1-2 litry FHE s dostatečným množstvím vody, aby se plně pokryla celá plocha 1m3. Aplikováno by mělo být 1x týdně. 

TIP: pro dosažení velmi kvalitního materiálu doporučujeme před vyjmutím použité podestýlky z kóje, aplikovat ZEOBAS Soft, který smísíte s dřevěným uhlím, v poměru 1-2 kg ZEOBAS Soft s 2-3kg dřevěného uhlí, což je množství vhodné pro 1m3. Jelikož uhlí může černit, doporučujeme koně před aplikací vyvést. 

KRMENÍ:

Hříbě - čerstvě po narození aplikujte 10ml FHE přímo do tlamičky.

1-2 týden: denně aplikujte 10ml FHE přímo do tlamičky. Dávku rozdělte a aplikujte na dvakrát. 

3-8 týden: denně aplikujte 20ml FHE přímo do tlamičky. Dávku rozdělte a aplikujte na dvakrát. 

9-12 týden: denně aplikujte 30ml FHE do krmení. Dávku rozdělte a aplikujte na dvakrát. 

Stresové situace: vmíchejte 60ml FHE do krmení, jehož chuť zatraktivní. Jestliže očekáváte situace, které by mohly být pro vašeho koně stresové, zdvojnásobte dávky FHE v denní dávce 2 týdny před stresem. 

TIP: jako alternativu je možné vmíchat do krmiva 20-30g TOPDRESS- Doplněk stravy pro koně

Kůň: 

od 12 týdne věku aplikujte 50ml FHE do krmení. Dávku rozdělte a aplikujte na dvakrát. Od 3.měsíce věku aplikujte pouze jednou. 

TIP: jako alternativu je možné vmíchat do krmiva 250g TOPDRESS - Doplněk stravy pro koně. 

Stresové situace: vmíchejte 100ml FHE do krmení. Jestliže očekáváte situace, které by mohly být pro vašeho koně stresové, zdvojnásobte dávky FHE v denní dávce 2 týdny před stresem. 

TIP: jako alternativu je možné vmíchat do krmiva 100g TOPDRESS- Doplněk stravy pro koně. 

Doporučujeme též důsledně dbát na ošetření veškerých postrojů, včetně sedla a podsedlové deky, veškerého oblečení, včetně obuvi. Postačí opět postříkat 10% roztokem FHE  a nechat pracovat. Věřte tomu, nebo ne, ale ten rozdíl bude velmi příjemný.  

Týká se též oslů, mul, lam, poníků apod.

Ošetření pastvin a luk: 

Použití BB Soil napomáhá v růstu husté, svěží trávy, potlačuje růst plevele. Rostliny obsahují více antioxidantů a bioaktivních látek. 

Aplikace:  smíchejte 250 litrů vody s 50 litry BB Soil. Toto množství je optimální na 1 hektar. 

Ošetření vody:

Kvalita pitné vody hraje důležitou roli v chovu zvířat. Taktéž výrazně zlepšuje kvalitu vody ve studních a potrubí. 

Aplikace: použijte EM Keramika SWIRL pro potrubí (k poptání) - týkající se tekoucí vody. V případě vodních nádrží, či studní, použijte 2x EM Keramika šedá a 2x EM Keramika 35mm. Umístěte tak, aby byla keramika ponořená v průtoku vody. 

TIP: čím níže umístíte, tím jsou efektivnější. 

Ošetření šlach a kloubů:

Šlachy a klouby jsou u koně nejen důležitou součástí pohybového ústrojí, ale zároveň velmi namáhané části, o které je třeba náležitě dbát. K tomuto účelu je jako optimální používat pastu, kterou vytvoříte tak, že smísíte EM Keramický prach s FHE, a to v poměru 1:1. Tuto pastu poté aplikujte na šlachy a klouby. 

Ošetření kopyt:

Kopyta nejprve důkladně očistíme pomocí koncentrovaného FHE, a to přímo na střed chodidla, včetně střelky. Poté vytvořte pastu tak, že smísíte EM Keramický prach s FHE v poměru 1:1, vytvořenou pastu aplikujte na chodidlo a nechte uschnout. Samo se poté vstřebá, či odpadne. 

Ošetření kůže a srsti:

Pro optimální ošetření kůže a srsti doporučujeme použím Horse Lotion - Mýdlo pro koně, Má pozitivní vliv nejen na vzhled, ale i zdraví a koně zklidňuje. Smísíte 3ml Horse Lotion - Mýdlo pro koně v 1litru teplé vody a koně tím omyjte. Použijte takové množství mixu, abyste pohodlně celého koně omyli. Vhodné i při silném znečištění. 

Pro další informace nás kontaktujte na: emprobiotika@gmail.com

FAUNA VITAL 1 LITR

188,00 Kč

FAUNA VITAL 1 LITR

188,00 Kč

FAUNA VITAL 5 LITRŮ

540,00 Kč

FAUNA VITAL 10 LITRŮ

765,00 Kč

FAUNA VITAL 20 LITRŮ

1 430,00 Kč

FAUNA VITAL 20 LITRŮ

1 430,00 Kč

eMC STABLE CLEANER 1 LITR

569,00 Kč

eMC STABLE CLEANER 5 LITRŮ

2 293,00 Kč

eMC STABLE CLEANER 10 LITRŮ

4 253,00 Kč

EM KERAMIKA ŠEDÁ 0,49 KG

1 389,00 Kč

EM KERAMIKA HNĚDÁ 0,33 KG

1 389,00 Kč

EM KERAMIKA ŠEDÁ SWIRL

2 340,00 Kč

EM KERAMICKÝ PRACH 0,4 KG

562,00 Kč

EM KERAMICKÝ PRACH 1 KG

941,00 Kč

EM KERAMICKÝ PRACH 20 KG

9 837,00 Kč

EM CLEAR AKTIV 1 LITR

240,00 Kč

EM CLEAR AKTIV 5 LITRŮ

525,00 Kč

ZEOBAS PRACH 25KG

619,00 Kč

ZEOBAS PRACH 25KG

619,00 Kč

ZEOBAS PRACH ULTRAFINE 10KG

1 010,00 Kč

ZEOBAS PRACH ULTRAFINE 25KG

2 330,00 Kč

BB SOIL 25 litrů

1 181,00 Kč

BB SOIL 25 litrů

1 181,00 Kč